January 21, 2022 22:16
Македонија

Бишевац: Алтернатива е блиску до влез во Владата

Алтернатива е блиску до влез во Владата, барем според владиното соопштение. Работите одат во добра насока за нив и се на чекор од тоа, смета поранешниот пратеник и новинар, Сафет Бишевац во емисијата „24 анализа“.

Тој не мисли дека ова е за спасување на државата од страна на лидерот на Алтернатива, Африм Гаши.

-Флоскулите ЕУ, демократизација, борба против злото се само флоскули и ништо друго. На сцена е еден суров обид за задржување на позицијата на моќ на власта. Во овој момент, повеќе ја диктира ДУИ и Ахмети, отколку самиот Заев. Ништо нема да смени новиот мандатар. Шмикањето на владата со неколку нови министери е само претстава, вели Бишевац.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime online Fairy Tail (Dub)

anime freak site Death Note

english dubbed anime Boruto: Naruto Next Generations

anime stream Fairy Tail

anime freaks tv Redo of Healer