January 21, 2020 13:15
Хроника

Битолчанец го чистел револверот па се застрелал

На 11.11.2019 околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на улицата Филип Втори Македонски, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка.

С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Скопјанец обвинет за неуспешен обид да ограби аптека

Igor

(Фото) Автомобил се заби во ограда на мостот „Гоце Делчев“

Valentina

(Фото) Сообраќајка пред „Палма“ во Аеродром

Valentina