November 12, 2019 00:22
Хроника

Битола во црно: Убиство и самоубиство попладнево го згрози градот под Пелистер, познат идентитетот на починатите

Според неофицијални сознанија на Centar.mk денеска попладне околу 14.15 часот од страна на итната медицинска помош во СВР-Битола пријавено било дека на улица Свети Климент Охридски, лицето С. Ѓ. (1957) по претходна меѓусебна расправија извршил убиство на неговата сопруга М.Ѓ. (1962) пукајќи со пиштол марка ЦЗ 7,62.

Откако го извршил убиството врз својата сопруга, мажот се самоубил, дознава Centar.mk.

На лице место се присутни полиција, а известен и Јавен обвинител.

Нови вести

Српските разузнавачи уапсија Mакедонец и двајца државјани на Србија заради кражба на документација за производство на муниција

Igor

Сведок за „Ласкарци”: Мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил

Igor

Таксист тепал скопјанка

Igor