August 2, 2021 19:38
Свет

Биткоинот падна на 32.000 УСД

Вредноста на криптовалутите денес повторно е намалена откако стапи на сила кинеската забрана за рударство која е проширена и за провинцијата Сечуан.

Биткоинот првпат падна на 32.288 долари за прв пат од 8 јуни и според последните достапни податоци, тој продолжи да тоне и трговијата падна за 7,9 проценти, на околу 32 781 американски долари, пренесува Ројтерс.

Помалиот ривал на најстарата крипто валута во светот, етер, падна под 2.000 долари за токен за прв пат од 23 мај, што е за 10 проценти пониско отколку во 2019 година.

Рударството со крипто е голем бизнис во Кина, кој учествува со повеќе од 50 проценти во глобалното рударство на биткоин.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Slayers Try (Dub) Episode 26

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Tengen Toppa Gurren Lagann: Parallel Works Episode 8

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Nasu: Summer in Andalusia Episode Full

KissAnime Kdpcommunity: https://www.kdpcommunity.com/s/profile/0052T00000BvJME?language=en_US