Економија Македонија

Битиќи: Околу 300 милиони евра ќе се исплатат кон компаниите

Долгот е значително намален од 2017 година кога тој изнесува околу една милијарда евра, рече Фатмир Битиќи одговарајќи на новинарско прашање поврзано со долгот на државата од околу 300 милиони евра кон стопанството и како тие средства ќе се исплатат кон компаниите.

Тој додаде дека ова треба да се промени, кое што беше правило во изминатите 30 години, кога приватните компании имаа проблеми при наплатата на долговите од државата, поточно од јавните институции.

AnimeDao anime sites: Watch Bleach (Dub) Episode 341 (https://animedao.nl/m/VX10/ep-341)

AnimeHeaven animes online: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 6 (https://animeheaven.pro/m/YXqz/ep-6)