Македонија

Битиќи за Телма: Пензискиот фонд е стабилен наскоро ќе има поголем раст на пензиите

Со усогласувањето што оди од јануари, сите пензионери добиваат зголемени пензии за 2,98%, што укажува на стабилноста на Фондот за пензиско осигурување, истакна потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Топ Тема” на телевизија Телма.
Тој додаде дека се прават последните калкулации и наскоро може да се очекува раст на пензиите.
Не сакам да играм со методологијата, но покачувањето на пензиите ќе биде едно од поголемите што се случило изминатите години, нагласи Битиќи.
Тој истакна дека до крајот на до крајот на мандатот на оваа Влада ќе биде воведена минимална пензија, за да се извлече одредена категорија пензионери над прагот на добивање пензија што не е достоинствена.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch BANANA FISH

aniwatcher AniWatch Attack on Titan Season 3

watch anime AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20

aniwatch AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]