July 25, 2021 23:41
Македонија

Битиќи: Владата инвестираше близу девет милиони евра во 68 километри патна инфраструктура во Струга

Битиќи: Владата инвестираше близу девет милиони евра во 68 километри патна инфраструктура во Струга

Скопје, 20 јуни 2021
Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи, денеска оддржа средба со ИО на СДСМ Струга, а потоа учествуваше на маалска средба со стружани со цел да се слушне гласот на граѓаните и нивните сугестии кои се темел на креирање победничка кадровска и програмска политика и пример за успех на концептот едно општество за сите кое нуди еднакви услови за секој граѓанин.
„Централната власт предводена од СДСМ во интензивна соработка со општините и советниците на СДСМ овозможија сериозен развој на локалните самоуправи ширум државата. Владата предводена од СДСМ минативе 4 години инвестираше близу 9 милиони евра во 68 километри патна инфраструктура во општина Струга, издовени беа средства и за Струшките вечери на поезијата, за Домот на културата и за други проекти важни за граѓаните на Струга и регионот, посочи Битиќи.
Тој додаде дека од првиот ден Владата предводена од СДСМ работи одговорно, отчетно и во соработка со единиците на локалната самоуправа, водејќи се од интересите на граѓаните.
„Единство и грижа за сите, тоа е силата на СДСМ и ова е тоа што не прави победници на сите избори до сега и она што ќе не направи победници на овие локални избори.
Граѓаните остануваат наш партнер и заедно ја креираме стратегијата што го носи најдоброта за секоја наша општина” заклучи Битиќи на средбата во Струга.
Центар за комуникации на СДСМ

___________________________________________________________
МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Banner of the Stars (Dub) Episode 13

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch Eagle Riders Episode 52

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Medaka Box Abnormal (https://animefreak.ws/m/4MW) Episode 12

KissAnime Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx