January 20, 2022 23:09
Економија Македонија

Бислимоски ќе заседава со 50-тиот Борд на регулатори на Енергетската заедница во Атина

Претседателот на Регулаторната комсија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски денеска ќе заседава со 50-тиот Борд на регулатори на Енергетската заедница што се одржува во Атина,  јави дописничката на МИА од Атина.

Бислимоски го заокружува првиот мандат и се очекува да биде изгласан за втор мандат како претседател на Бордот на регулатори.

На состанокот регулаторите ќе ги отворат сите аспекти на енергетската состојба и како земјите од регионот се справуваат во предизвикот за обезбедување на електрична енергија и природен гас.

Во декември 2019 година, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), едногласно беше избран за претседател на Бордот на регулатори на Енергетската заедница на тогашниот редовен состанок, а сега го завршува двегодишниот мандат.

free anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

sites to watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

sites to watch anime Dragon Ball Super (Dub)

watch anime free Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

watch anime 4Anime My Hero Academia Season 5

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full