August 2, 2021 20:15
Спорт

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошаркарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез беа избрани за знаменосци со мнозинство гласови од членовите на американскиот олимписки тим, кој за Игрите во Јапонија брои 613 спортисти.

Бирд (40) е четирикратна олимписка победничка и ќе стане првата жена која ќе го носи американското знаме по Игрите во Атина 2004 и Давин Стенли, која е селектор на американскиот кошаркарски тим во Токио.

Алварез е син на кубански доселеници во САД, а пред Игрите во Токио настапи на зимската Олимпијада во Сочи 2014, освојувајќи притоа сребрен медал во брзо лизгање на кратки патеки.

Website https://wcostream.cc: Watch Shining Hearts: Shiawase no Pan (Dub) wcostream Episode 12 wcostream dragon ball z

Website https://animetv.cc: Watch Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion (Dub) animetv Episode Full anime tv web

AnimeHeaven: Is this A Zombie? of the Dead anime episode 10 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

V: https://v.gd/ir0JQi

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animefreakws

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol