December 9, 2021 02:31
Свет

Бионтек ќе гради фабрика за вакцини во Африка

Германската компанија Бионтек, која разви вакцина против коронавирус со американскиот фармацевтски гигант Фајзер, денеска соопшти дека следната година планира да почне со изградба на фабрика за вакцини во Африка.

Не е познато ќе се наоѓа објектот, но Бионтек соопшти дека работи со властите во Руанда и Сенегал и планира да почне со изградба „во средината на 2022 година“.

Првично, фабриката ќе има капацитет да произведува околу 50 милиони дози вакцини годишно, соопшти германската компанија.

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 16

Dragon Ball Super Episode 126

dubbed anime Pokémon Journeys: The Series