March 5, 2021 05:49
Свет

БиоНтек: Вакцината Фајзер/БиоНтек најверојатно штити од новите видови Ковид-19

Вакцината против Ковид-19 што ја развија Фајзер и БиоНтек најверојатно штити од позаразниот вид на вирусот откриен во Велика Британија, што се рашири ширум светот, покажуваат резултатите од најновите лабораториски тестови на германската компанија.

Анализите на БиоНтек се извршени преку крвта на учесниците во новото испитување спроведено на синтетички вирус со 10 мутации, карактеристичнио за варијантата позната како „Б117″.

Фајзер минатата недела соопшти дека слична лабораториска студија покажала дека вакцината е ефикасна против една од клучните мутации, наречена „N501Y”, што се откриени во Велика Британија и во Јужна Африка.

Banana Fish Episode 24 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime pokemon

Kaguya-sama: Love is War (https://animeflix.nl/m/kO1P) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix another