March 3, 2021 21:41
Магазин

Биографијата на режисерот оскаровец Мајк Николс открива дека земал дрога

Нова книга за покојниот режисер Мајк Николс тврди дека срцевиот удар што го претрпел во 1986 година се должел на злоупотреба на повеќе дроги, вклучувајќи и крек.

Во „Мајк Николс: Животот“, авторот Марк Харис пишува дека режисерот на култниот „Дипломец“ користел кокаин редовно веќе некое време и дека е познато дека користи и крек“, се наведува во пасус објавен во „Њујорк магазин“.

Авторот на биографијата тврди дека кокаинот бил многу присутен меѓу пријателите на Николс, и дека режисерот на филмови како што се „Кој се плаши од Вирџинија Вулф“, „Разгледниците од работ“, „Птичјиот кафез“, „Во врска со Хенри“, како и Бродвејските верзии на „Босоног во паркот“ и „Смртта на трговскиот патник“ подоцна признал дека дрогата придонела за срцевиот удар.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 2 at website https://animeheaven.pro sites like animeheaven

The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 2 at website https://animeplanet.cc. See more one punch man 2 anime planet