February 27, 2021 02:41
Свет

Бил Гејтс прими вакцинира против коронавирус

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на Твитер и објави фотографија.

Гејтс наполни 65 години, и со тоа влезе во оној дел од популација во САД кој може да се вакцинира.

-Неделава јас ја примив првата доза и се чувствувам прекрасно, истакна милијардерот. Тој им се заблагодари на научниците, волонтерите, регулаторите и здравствените работници од првите борбени линии заради кои дојдовме до ова, напиша Гејтс

Тој не соопштува каква вакцина примил.

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 3 at website https://animeflix.nl animeflix another

Watch Attack on Titan Episode 16 (https://animeplanet.cc/m/9A/ep-16) at website https://animeplanet.cc overlord anime planet