November 23, 2020 18:04
Спорт

Билиќ доби црвен картон, неговиот ВБА загуби од Евертон

Тренерот на Вест Бромвич Албион, Славен Билиќ е исклучен за време на полувремето на мечот од 2. коло во Премиер лигата против Евертон.

После свирежот за паузата, главниот тренер на ВБА влезе во пресметка со главниот судија на средбата, Мајк Дин. Судијата му покажа црвен картон на специјалистот за неспортско однесување.

Евертон го доби мечот со 5:2. За „карамелите” ова беше втора победа, додека за ВБА втор пораз во новата сезона.