July 17, 2019 13:31
Магазин

Билетите за финалето на Евровизија чинат 1.000 евра

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно финале на Евросонг досега, велат евровизиските фанови што секоја година одат на музичкото натпреварување. Според нив, Тел Авив е една од најскапите дестинации на коишто се одржувала Евровизија.

Вечерва на Евровизија е второто полуфинале. Тамара Тодевска ќе настапи претпоследна, под реден број 17.

Финалето на годинашниот Евросонг ќе се одржи в сабота, а со две песни ќе настапи и Мадона.

Нови вести

Бил Гејтс веќе не е втор најбогат човек во светот, го престигна Французин

zane

Полицијата во САД: Не фрлајте дрога во ВЦ школките, ги дрогирате алигаторите

zane

Скафандерот на Нил Армстронг повторно изложен пред јавноста

zane