January 24, 2022 15:42
Спорт

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

Кошаркарите на ТФТ Скопје го претрпеа четвртиот пораз во седмиот натпревар во рамки на групата Б во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва загубија од екипата на Сигал на гостувањето во Приштина со 73:80 (31:42).

Со вечерашниот пораз ТФТ Скопје остана на второто место на табелата пред следниот предизвик на 15 декември на домашен терен против црногорски Ибар.

Најефикасен во редовите на ТФТ Скопје и воедно на натпреварот против косовскиот Сигал беше Ландриус Хортон со 19 поени, додека Страхил Николов уфрли 16 поени.

Вториот македонски претставник во БИБЛ лига, Академија ФМП, в среда во Ботевград против Балкан ќе го одигра својот четврти натпревар во рамки на групата А, а трет на гостински терен.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online Boruto: Naruto Next Generations

Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1

Your Lie in April Episode 22

Attack on Titan Season 2 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)