October 26, 2021 21:07
Македонија

Беќаровски до кандидатите за советници: Парите од хонорарите пренаменете ги за потребите на училиштата

Др. Нико Беќаровски од клиниката за Токсикологија, на својот Фејсбук профил даде предлог до сите кандидати за советници.

-ПОЧИТУВАНИ КАНДИДАТИ ЗА СОВЕТНИЦИ,Ако навистина се борите за доброто на Општината во која живеете и само затоа сте кандидирале за советници, функцијата извршувајте ја PRO BONO, а парите од хонорарите целно пренаменете ги за потребите на училиштата во Вашата општина. ЕВЕ ВИ МОЖНОСТ ЈАВНО ДА НЕ ИНФОРМИРАТЕ, ДА ЗНАЕМЕ ЗА КОГО ДА ГЛАСАМЕ. Се друго е празна реторика, да не се лажеме повеќе !!!!, предлага Беќаровски.

Animepahe: The World God Only Knows: Tenri Arc anime episode 2 online free at https://animepahe.cc anime

WCOStream: Rebirth Special anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

4Anime: Ginga Eiyuu Densetsu Gaiden (1999) anime episode 28 online free at https://4anime.biz watch anime online

Website https://animeflv.uk: Watch .hack//roots animeflv Episode 26 anime to watch

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol

Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11