December 13, 2019 02:38
Спорт

Бејл донесе одлука за својата иднина

Велшкото крило на Реал Мадрид, Герет Бејл донел решение за својата иднина откако не планира да ги напушти „белите”, пишува „АС”.

Според изворот, фудбалерот смета дека Зидан нема да биде на кормилото на „белиот балет” долго време, па решил да го надмине овој тежок момент за себе и да почека нов тренер да му даде повеќе време за играње.

Сепак, ако Зидан ја задржи подолго позицијата, тој ќе побара да го напушти тимот во зима. Неговиот договор е до 2022 година.

Репрезентативецот на Велс беше многу блиску до трансфер во Џиангсу Сунинг, но тој не успеа во последната минута.

Нови вести

Јунајтед со четири гола за 11 минути против АЗ

Igor

Челзи го врза перспективниот Томори за 5 години

zane

Арсенал постигна два гола за 3 минути и се пласираше во осминафиналната фаза на ЛЕ

zane