March 7, 2021 09:43
Магазин

Бети Вајт наполни 99 години, и ја откри тајната на долгиот живот

Бети Вајт вели дека тајната за долг живот е смисла за хумор.

Една од омилените актерки во шоу-биз светот го одбележа својот 99-ти роденден во неделата, и инсистира на тоа дека нејзиниот позитивен став и гледањето на смешните работи во животот ја одржува толку долго.

“Не ја сакам другата страна. Позитивната страна е многу позабавна. Чувството за хумор ме одржува. Не треба да се сфаќате премногу сериозно. Можете да излажете други, но не можете да се лажете себе си,“ рече Бети во разговор со магазинот „Пипл“.

„Негативноста одзема премногу енергија. Исто така, имам добар агент кој ме држи постојано зафатена,“ вели актерката и додава дека Бе се чувствува многу благословена што има добро здравје.

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 1 at website https://gogoanime.be tokyo ghoul gogoanime

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at AnimeFreak fire force animefreak