November 30, 2021 09:23
Македонија

БЕСА прогласи победа во Тетово и најави прослава

Генералниот секретар на Движењето БЕСА, Арјанит Хоџа прогласи победа на Билал Касами за градоначалник на Тетово.

Тој ги повика граѓаните на прослава во 11.30 часот на плоштадот во градот.

Претходно, на прес-конференција, Движењето „БЕСА“ соопшти дека имаат сигурна предност во повеќе општини. Според партиските информации, БЕСА победува во Бродец, Порој, Лисец, Безовце и Џепчиште.

Хоџа најави дека кандидатот на БЕСА ќе се бори за победа во вториот круг во Теарце.

Website https://animedao.nl: Watch Midnight Occult Civil Servants OVA animedao Episode 2 watch anime dub

celebration and chorale Episode Full

No Game, No Life Episode 12

Nodame Cantabile Finale (https://animetv.cc/m/Rrp) Episode 11

Watch The Prince and the Coral Sea Episode Full