Спорт

Бенитез добива отказ од Евертон

Раководството на Евертон одржа итен состанок за да разговара за иднината на менаџерот на тимот Рафаел Бенитез. Според различни извори во Англија, одборот на директори на чело со сопственикот на клубот Фарад Мушири едногласно одлучил да се раздели со шпанскиот стручњак.

Евертон во саботата навечер доживеа нов пораз во Премиер лигата, овојпат од проблематичниот Норвич Сити со 1:2. Токму загубата ја прели чашата на трпение за раководството на „карамелите“.

Отказот на Бенитез се очекува официјално да биде потврден во понеделник.

Се говори дека разделбата меѓу двете земји ќе биде „со взаемна согласност“, а веќе е договорено и обештетувањето што ќе го добие Бенитез за предвременото раскинување на договорот.

animes online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites My Hero Academia Season 2

SK8 the Infinity Episode 11

AnimeHeaven Kiss x Sis (TV) Episode 10

AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 7

watch anime AnimeHeaven DARLING in the FRANXX