December 12, 2019 19:24
Економија

Бензинот останува со иста цена, дизелот поскапува

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, а цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/литар според денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 68,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 70,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќе ќе се продава по 61,50 ден/лит, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) по 50,50 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,229 ден/кг во однос на цената утврдена со Одлуката од 25.11.2019 година и ќе се продава по 33,186 ден/кг.

Нови вести

Ангеловска и Танасоски на средба со еко здруженија: Возилата кои помалку загадуваат ќе се увезуваат по помали давачки

zane

ФИТР во партнерство со УСАИД ги зајакнува претприемачките вештини кај младите

Valentina

Девизниот прилив од туризмот во првите три квартали е 308,05 милиони долари

Igor