January 24, 2022 21:37
Економија Македонија

Бензините поевтинуваат за 0,50 денари, цената на дизелот останува иста

Од денеска на полноќ цените на бензините ќе се намалат во просек за 0,27 проценти. ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе поевтинат за 0,50 денари/литар, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) не се менува.

Како што соопшти  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), ќе се зголеми и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС за 0,298 денар/килограм.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе чини 74,50 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе биде 76,50 денари, дизел горивото 66,50 денари, екстра лесното 1 (ЕЛ-1) 65,50 денари, а мазутот 41,543 денари за килограм.

watch anime free. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime free AnimeHeaven My Hero Academia Season 4

watch animes Attack on Titan Season 3 (Dub)

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 6

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season (Dub)

Attack on Titan (Dub)