June 26, 2022 07:05
Спорт

Бензема се израмни со Раул

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на второто место на клупската листа со Раул.

Бензема постигна 323 голови на 604 натпревари, додека на Раул му беа потребни 741 натпревари.

На чело на вечната голгетерска листа на мадридски Реал недостижен останува Кристијано Роналдо со 450 голови.

Најдобри стрелци во историјата на Реал Мадрид:

450-Кристијано Роналдо

323 – Карим Бензема, Раул

308-Алфредо Ди Стефано

290 – Сантиљана

242 – Ференц Пушкаш

208 – Уго Санчез.

go88 đặt máy chủ ở đâu md5 go88 link tài xỉu go88

sunwin mẽ SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwin ăn