January 28, 2022 23:12
Спорт

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Судот во Версај го прогласи напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема за виновен за уценување на поранешниот фудбалер Матје Валбуена, пишува „Л’Екип”.

Бензема е прогласен за виновен за соучество во обид за уцена и осуден на една година условна затворска казна и парична казна од 75.000 евра. Максималната казна која можеше да ја добие фудбалерот е пет години затвор.

За виновни се прогласени и четворица други обвинети.

За потсетување, 33-годишниот Французин беше обвинет во 2015 година дека дејствувал како посредник, поттикнувајќи го Валбуена да им плати на уценувачите да не објавуваат интимно видео за него.

Двајцата играчи добија забрана за настап во француската репрезентација поради ситуацијата со уцена, но Бензема годинава се врати во националниот тим на „триколорите”.

anime websites. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13

My Hero Academia Season 5

watch anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime dao Black Clover (Dub)

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 7