November 30, 2021 09:37
Спорт

Бензема верува дека не е далеку од „Златната топка“

„Франс Фудбал“ кон крајот на идниот месец ќе ја одржи церемонијата за доделување на признанието „Златната топка“ намената за најдобриот фудбалер за годинава што изминува. Поради пандемијата наметната од коронавирусот минатата година никој не ја доби „Златната топка“.

Неодамна беше објавена листата од 30 фудбалери, кандидати за ова престижно индивидуално признание за кои ќе се гласа кој ќе биде најдобриот. Според многумина напаѓачот на шпанскиот Рела Мадрид и повратник во француската репрезентација Карим Бензема е еден кандидатите кои се во потесниот круг да го понесат ова признание.

Бензема игра на високо ниво и дел од јавноста смета дека заслужува да ја освои „Златната топка“, но конкуренцијата секако е голема. Сега Французинот за првпат зборуваше за оваа награда.

-Секако дека како дете сонував да ја освојам. Моите идоли Роналдо и Зидан како играчи на Реал Мадрид ја освојуваа „Златната топка“. Тоа е некоја „ситница“ за која и јас размислувам. Верувам дека не сум далеку од „Златната топка“, изјави Бензема.

Во досегашниот дел од сезоната Бензема одигра 10 натпревари во сите натпреварувања, постигна 10 голови и подели седум асистенции.

Boogiepop Phantom (Dub) (https://animeheaven.pro/m/mBZo) Episode 12

AnimeTV: The Wizard of Oz (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc free anime tv shows

Website https://wcostream.cc: Watch Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire wcostream Episode Full watch anime online

Jungle Master (Dub) Episode Full

Watch Mega Man: Upon a Star Episode 3