September 24, 2021 08:44
Македонија

Белиот мантил денес е светост и се почитува од сите, само ВМРО ДПМНЕ го користи за потсмев и некрофилна кампања

Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели.
Белиот мантил денеска е светост и се почитува од сите, само ВМРО ДПМНЕ го користи за потсмев и некрофилна кампања.
Бел мантил нека остават на белиот дворец, за да ги потсетува дека за 11 години ништо не направија за докторите. Напротив, системски се уништуваше јавното здравство и се погазуваа правата на пациентите.
Денес, оваа партија предводена од некрофилот Мицкоски секојдневно ги деградира лекарите, здравствените работници, кои посветено, стручно и без да се штедат со месеци се борат со коронавирусот.
Огромна е разликата меѓу очајното, некфорилски настроено ВМРО-ДПМНЕ и одговорниот пристап на СДСМ.
За само три години Владата предводена од СДСМ основната плата на лекарите специјалисти ја покачи за 40%, на општите лекари за 25%, на медицинските сестри помеѓу 20% и 23% на сестрите што работат на клиниките, а за 5% на здравствените соработници и на помошно-техничкиот персонал.
Ова беше незамисливо за време на владеењето на криминалната и режимска ВМРО-ДПМНЕ. Осум месеци, граѓаните, здравствените работници, институциите, целиот свет, постојано се борат против коронавирусот. Осум месеци, ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем. Со таков однос кон граѓаните и јавното здравје, нека не се чудат зошто се во опозиција и зошто уште долго таму и ќе останат.

AnimeFreak: Angel's Egg anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak hunter x hunter

Website https://animeflv.uk: Watch Last Hope (Dub) animeflv Episode 26 anime to watch

WCOStream: Yatogame-chan Kansatsu Nikki Sansatsume anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

AnimeDao: Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao demon slayer

Flickr: https://www.flickr.com/people/gogoanimebe/

Mastodon: https://mastodon.social/@animeflixnl