September 20, 2021 23:05
Балкан Хроника

Белграѓанец дивеел со „бе-ем-ве“ во Будва, меѓу прегазените пешаци и двајца охриѓани

Двајца македонски државјани се повредени во Будва кога 20-годишно момче со автомобил прегазило шестмина пешаци, пренесува весникот „Вијести“.

Повредени се Љ.П. (70) и Н.Ц. (50) двајцата од Охрид, како и четворица српски државјани А.Ц. (19), Н.Л. (18), С.Б. (18) и Н.М. (19).

Полицијата во Будва распиша потерница за Л.Б. (20) од Белград, кој дивеел по градските улици еден час по полноќ и со автомобил покосил шестмина пешаци.

Полициски патроли по инцидентот ги блокирале излезите од градот, откако автомобилот марка „бе-ем-ве“ бил пронајден на патот кон ридот Топлиќ, кога белграѓанецот го оставил бегајќи од полициската потера.

Од „Вијести“ дознале младиот човек околу 1.15 часот предизвикал сообраќајна несреќа на главниот градски булевар, при што повредил шест пешаци кои случајно се нашле на тротоарот додека се враќале од центарот.

Откако ги удрил со автомобилот, белграѓанецот продолжил да вози и не застанал да види што се случило со повредените. Наскоро, полицијата пристигнала на самото место, а патролите ја започнале потрагата која и натаму е во тек.

За настанот биле известени и сите гранични премини.

4Anime: Attakai, Fuyu Canada anime episode Full online free at https://4anime.biz danganronpa 4anime

GoGoAnime: Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz (Dub) anime episode 3 online free at https://gogoanime.be anime stream

Website https://wcostream.cc: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood OVA Collection wcostream Episode 4 wcostream hunter x hunter

Chio's School Road (https://animedao.nl/m/qo5j) Episode 12

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83

Credly: https://www.credly.com/users/animeflixnl/badges