October 16, 2021 20:35
Балкан

Белград: Антиваксери на протест, полицијата и новинарите нападнати со јајца

Околу 1.000 демонстранти противници на вакцините излегоа на улиците во главниот град на Србија во близина на Филозофскиот факултет.

Според весникот „Блиц”, полицијата ги опколила демонстрантите за да спречи евентуални немири.

По првичните тензии со фрлање на запаливи предмети, ситуацијата полека се смирила, објавија српските медиуми. Еден од организаторите им се обратил на собраните луѓе, зборувајќи против вакцинацијата.

Во еден момент, група демонстранти го продолжиле протестот пред зградата на српската Влада, каде едно лице почнало да фрла јајца кон полицијата и новинарите, по што, според некои медиуми, било отстрането.

Watch Tokyo Godfathers Remastered (Dub) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Psychoarmor Govarian animeflix Episode 26 animeflix danganronpa

GaoGaiGar Final (https://animeflv.uk/m/qdry) Episode 8

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1026728-animefreak