August 2, 2021 19:31
Спорт

 Белгија немаше проблем со Русија, Лукаку со два гола ја поведе трката за најдобар стрелец

Белгија со победа го почна настапот на Европското фудбалско првенство, триумфирајќи убедливо прптив Русија во Санкт Петербург со 3:0 (2:0) во рамки од 1. коло во групата Б. Белгијците ја најавија победата уште во првото полувреме, искористувајќи две кардинални грешки на руската одбрана.

Двапати во листата на стрелците се запиша Ромелу Лукаку во 10 и 88 минута и ја поведе трката за најдобар стрелец на континеталниот шампуионат. Стрелец на вториот гол за Белгија беше Томас Муние во 34 минута. По овој гол стана јано дека прворангираната селекција на ФИФА рејтинг листата и еден од најголемите фаворити за освојување на европската титула Белгија ќе има победнички старт.

Во второто коло во групата Б, Белгија на 17 јуни ја очекува дуел против Данска, а ден порано дебитантот Финска, која вечерва триумфираше во Копенхаген, ќе игра против Русија. 

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Hanaukyo Maid Team: La Verite (https://animeheaven.pro/m/ob3a) Episode 12

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Modern Magic Made Simple Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Watch A Certain Scientific Railgun T (Dub) Episode 25

KissAnime Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/kissanimemx/