November 14, 2019 13:29
Спорт

Белгија, Италија, Русија и Полска обезбедија учество на ЕУРО 2020

Репрезентациите на Белгија, Италија, Русија и на Полска неколку кола пред крајот на квалификациите изборија пласман на Европското првенство 2020 година.

Белгија и Русија на две кола пред крајот ги обезбедија првите две места во И-групата.

Италија, иако до крајот има да одигра уште три натпревари, го обезбеди првото место во Ј-групата.

На две рунди до крајот во Г-групата, Полска е сигурна на едно од првите две места.

Европското првенство ќе се одржи во 12 града во исто толку држави ширум континентот во периодот 12 јуни – 12 јули 2020 година.

Жрепката е закажана за 30 ноември во Букурешт.

Нови вести

Вардар ќе игра два натпревари без тренерот Васоски на клупата

Igor

Куртоа не се сомнева дека е еден од најдобрите голмани на светот

Igor

Македонија не и се плаши на Шпанија

Igor