January 21, 2022 20:29
Свет

Бела куќа: Бајден планира да се кандидира за претседател на следните избори

Американскиот претседател Џо Бајден планира да се кандидира на претседателските избори во 2024 година, изјави портпаролката на Белата куќа Џен Псаки.

– Да, тоа е неговата намера, им рече Псаки на новинарите.

Популарноста на Џо Бајден (79) опадна во последните месеци, што ги натера некои демократи да се запрашаат дали тој ќе се кандидира на следните претседателски избори, коментираат светските агенции.

Според најновата анкета на Универзитетот Квинипијак, работата на претседателот Бајден ја поддржуваат само 36 отсто од Американците, што е најнизок процент досега во анкетите за Бајден, наведува Си-Ен-Ен.

Најлошиот рејтинг на претходникот на Бајден, Доналд Трамп, беше 37 отсто во јануари 2019 година, според анкета на Галуп, додека работата на претседателот Барак Обама беше поддржана од најмалку Американци во август 2011 година, 40 отсто.

anime website. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Fairy Tail

Naruto (Dub) Episode 215

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations

Attack on Titan (Dub)