June 28, 2022 01:45
Свет

Белата куќа за напорите на Кина да ги надополни своите резерви со руска нафта

Напорите на Кина да ги надополни своите стратешки резерви со руска нафта нема да бидат во спротивност со американските санкции, изјавија денеска претставници на Белата куќа.

Кина е во преговори со Русија за купување дополнителни нафтени резерви со цел да ги надополни своите стратешки резерви на сурова нафта, беше наведено претходно денеска во извештајот на агенцијата Блумберг.

САД ги водеа глобалните напори за забрана на увозот на руска нафта поради рускиот напад врз Украина, наведува агенцијата.

go88 mod apk go find 50 numbers go88 nohu go88

sunwin energy srl sunwin laser engraver sunwin pro plus kang seok