June 25, 2022 06:09
Свет

Белата куќа го спушти знамето на половина копје во чест на животот на децата кои беа убиени во училиште во Тексас

Белата куќа го спушти знамето на половина копје во чест на животот на 14 деца и еден возрасен убиен во масовно пукање. Напаѓачот е уапсен. Во болницата биле примени 13 деца. Две деца се пренесени во поголема болница во градот Сан Антонио, а останатите се уште чекаат на трансферот, јавува Си-Ен-Ен.

Меѓу оние кои завршија во болница е и 40-годишен маж. Двајца пациенти починале на пат кон болница, а нивната возраст не е позната.

https://go88.gg/

tool tài xỉu sunwin cho android