March 6, 2021 16:36
Македонија

Бектеши очекува продолжување на работното време на угостителите до 23 часот

Од 21 јануари најверојатно ќе има продолжување на работното време за угостителите и по 21 часот, најави денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Одговорајќи на новинарски прашања на прес-конференција во Владата, Бектеши истакна дека не се работи за нови протоколи, а до кога ќе биде продолжувањето на работното време ќе зависи од Комисијата за заразни болести.

-Имајќи ја предвид ситуацијата, мислам дека ќе биде до 23 часот, рече Бектеши.

Watch Ex-Arm Episode 2 at website https://animeheaven.pro my anime heaven

Fire Force (https://crunchyrollfree.com/m/NXz7) Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 day free trial