January 28, 2022 22:38
Економија

Бектеши на состанок на Министерскиот совет на Енергетска заедница во Белград

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на 19-тиот состанок на Министерскиот совет на Енергетската заедница што ќе се одржи во Белград, Република Србија, која е преседавач со Eнергетската заедница за 2021 година.

На состанокот на Министерскиот совет на Енергетска заедница ќе се дискутира за повеќе теми од енергетиката, кои се опфатени со Договорот за основање на Енергетската заедница, меѓу кои статусот на имплементација на Договорот во областите електрична енергија, природен гас, обновливи извори на енергија, клима, енергетска ефикасност, животна средина.

Како што соопштија од Министерството за економија, во рамки на состанокот ќе се гласа и за назначување на директор Секретаријатот на Енергетска заедница. 

gogoanime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

dubbed anime GoGoAnime DARLING in the FRANXX

Redo of Healer Episode 12

watch animes GoGoAnime Black Clover

watch subbed anime Fairy Tail

My Hero Academia Season 5