November 30, 2021 19:35
Македонија

Бектеши и Реџепи на министерски состанок на Партнерството за трансатлантска енергија

 Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД „Национални енергетски ресурси”, Бајрам Реџепи утре и задутре ќе учествуваат на министерскиот состанок на Партнерството за трансатлантска енергија и климатска соработка (P-TECC) што се одржува во Варшава, Полска.
Состанокот е во организација на Министерството за енергија на Соединетите Американски Држави и Министерството за клима и животна средина на Република Полска.
Главен фокус на состанокот ќе биде поставување на климатска акција и праведна транзиција кон иднината со низок јаглерод и распоредување на иновативни технологии за чиста енергија што создаваат работни места на двете страни на Атлантикот.
Иницијативата „Партнерство за трансатлантска енергија и климатска соработка” (P-TECC) е меѓународна платформа дизајнирана да им обезбеди ресурси и технички алатки за изградба на безбедни и климатски свесни енергетски системи на креаторите на политиките од Источна и Централна Европа.
Во Иницијативата P-TECC учествуваат САД, 22 европски земји и Европската унија.

number24 Recap (https://animepahe.cc/m/P26q) Episode Full

Junk Boy (https://4anime.biz/m/VEM2) Episode Full

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

WCOStream: Detective Conan Movie 21: The Crimson Love Letter (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Codechef: https://www.codechef.com/users/animeflixnl

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312430