November 30, 2021 13:42
Македонија

Бектеши: ДУИ не ветува директорски позиции, туку проекти

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конфернеција, коментирајќи ги изјавите на пратеникот Зекирија Ибрахими од Алтернатива за Албанците околу распределбата на секторите во Град Скопје, истакна дека Демократската унија за интеграција „ветува проекти, а не директорски позиции”.

– Околу изјавите на Ибрахими за распределбата на секторите во рамки на Град Скопје, доколку добие независната кандидатка, дека тие во тој случај имале некаков договор да раководат со „Комунална хигиена” и мислам ЈП „Паркови и зеленило”, сакам да кажам дека ДУИ на изборите на 17 октомври излезе со програма за тоа што им нуди на граѓаните. Ние на граѓаните им нудиме програма, нудиме услови како да се подобри нивниот живот, а не дали одреден функционер од ДУИ би бил директор на некоја институција, потенцираше Бектеши.

Тој, изјавите на Ибрахими ги оцени како несериозни и, како што рече, тоа го утврдија и граѓаните на 17 октомври кога ДУИ во делот на листата на советници доби 26 000 гласови во однос на Алијансата за Албанците, за која, како што рече, не знае дали надминала 11 000 гласови „што би можело да биде резултат 3:1″.

Website https://animeheaven.pro: Watch Seitokai Yakuindomo Movie 2 animeheaven Episode Full dragon ball super anime heaven

A Little Snow Fairy Sugar Episode 24

AnimeBee: Samurai: Hunt for the Sword anime episode 2 online free at https://animebee.to gogoanime

Watch Wolf Children Episode Full

AnimeTV: Pokémon: Diamond and Pearl (Dub) anime episode 189 online free at https://animetv.cc kisa anime tv