January 24, 2022 06:51
Македонија

Беким Сали на местото на Филипче?

Извори на ТВ21 од Алтернатива неофицијално тврдат дека Беким Сали ќе дојде на местото на Филипче во Министерството за здравство. Истите извори известуваат дека наскоро се очекува да се постигне конечен договор за ова прашање. Беким Сали за ТВ21 вели дека не е лесно да се постигне договор бидејќи освен на СДСМ, потребна е и согласноста на ДУИ.

„Се уште сме во процес на преговори и не можам да дадам точна изјава бидејќи се може да се смени. Ако имавме коалиција само со СДСМ би било полесно, но ние разговараме со нив а тие треба да се координираат и со другите партнери со кои се во владина коалиција.“, вели Беким Сали.

Иако од партијата нема ништо официјално, внатре партиски извори велат дека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, побарал од премиерот и вицепремиерска функција.
Од партијата ниту ги потврдија ниту ги отфрлија овие информации, само рекоа дека се уште траат преговорите и дека нема конкретна понуда.

watch anime dub. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

AnimeDao Tokyo Ghoul

watch anime online Bleach

english dubbed anime AnimeDao Black Clover

How NOT to Summon a Demon Lord Ω