Скопје

Без струја утре делoви од Козле и Сопиште, без вода улицата „Партениј Зографски”

Без струја утре ќе останат корисниците на дел од општините Карпош и Сопиште, а прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Партениј Зографски“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиено известување од ЕВН, заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија од 9 до 12 часот ќе бидат дел од улиците „Козле“, „Миле Поп Јорданов“ и „Стогово“ ; од 10 до 13 часот улицата „Јуриј Гагарин“ бр.28-6; од 8 до 12 часот, корисниците од дел од улица „Црвена Вода“ во Општина Карпош и од 8 до 11:30 часот, дел од село Добри Дол во Општина Сопиште.

Поради уличен дефект ф-80 мм на улицата „Партениј Зографски“ 62 , без вода ќе бидат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на дефектот.

anime to watch. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Pokémon Journeys: The Series

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

4anime.biz 4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

SK8 the Infinity Episode 12

4 anime Fairy Tail