February 23, 2019 08:31
Општини

Без струја утре делови од Карпош и Сарај

Без струја утре ќе останат дел од општините Карпош и Сарај.

 

Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 9:00 до 13:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците на дел и од ул.„Московска“ во општина Карпош.

Без струја од 12:00 до 13:30 часот ќе бидат корисниците од Горно Нерези, Етно Село во општина Карпош и селата Крушопек и Горни Крушопек во општина Сарај.

Related posts

Белгиски инвеститори во посета на Општина Крива Паланка

24news

УЈП отвори шалтер во Кисела Вода

Valentina

ИНФРАСТРУКТУРНА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО БУТЕЛ

admin