October 18, 2021 12:00
Скопје

Без струја повеќе скопски општини

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека денеска, поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија ќе останат следниве корисници:

– од 8.30 до 13.30 часот корисниците од дел од улицата 21 и дел од улицата 56 (општина Центар);

– од 9.30 до 14.30 часот корисниците од с. Орман и с. Никиштане (општина Ѓорче Петров);

– од 9 до 13 часот корисниците од местото наречено Боринарец – Радишани (општина Бутел);

– од 7.25 до 15.30 часот корисниците од улицата Маџари, улицата 22 во Маџари, куќите околу стадионот „Борис Трајковски“, пунктот на „Водовод и канализација“ (општина Гази Баба).

Website https://animeflix.nl: Watch The Monkey Sword Masamune animeflix Episode 1 i want to eat your pancreas animeflix

Website https://animeheaven.pro: Watch The Daichis: Earth's Defence Family - Into the Depths of Marital Hell (Dub) animeheaven Episode Full anime in heaven

AnimeBee: The Magnificent Kotobuki anime episode 12 online free at https://animebee.to anime online

Watch Blood Lad OVA Episode Full

Themepalace: https://themepalace.com/users/animeflixnl/

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5