Скопје

Без струја дел од Аеродром, а утре дел од Илинден

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија денеска ќе останат следните корисници:

– од 8 до 13 часот корисниците од дел на улицата Мите Богоевски (општина Аеродром);

– од 10 до 14.30 часот корисниците од дел на с. Горно Лисиче (општина Аеродром).

А утре од 8 до 14 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од населбата Илинден, поточно улиците бр. 32 и бр. 34 и објектите во околината на хотелот „Белви“ (општина Илинден).

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Fairy Tail Episode 167

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeDao Naruto: Shippuden

watch anime online One Piece

My Hero Academia Season 4