August 2, 2021 21:51
Македонија

Без струја делови од неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Без струја делови од неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денеска ќе бидат дел од граѓаните на Кисела Вода и Карпош.

Од 08:30 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од делови на улиците Нагоричанска и Сердарот,  а од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од улицата Малешевска во општина Кисела Вода.

Без електрична енергија од 09:00 до 12:00 часот ќе останат корисниците од дел на улицата Џумајска, а од 09:30 до 13:00 часот корисниците од дел од улицата Јан Хус во општина Карпош.

За утре најавени се прекини во снабдувањето со електрична енергија во Сопиште, Карпош и Сарај.

Од 09:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. 5 во село Сопиште. Од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од делови од улиците Иван Цанкар, Вангел Дину и Ацо Шопов, во општина Карпош, а од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од селото Горна Матка, во општина Сарај. ев/сп/

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Hell Teacher Nube: Summer Holiday of Fear! Legend of the Sea of Suspicion (https://animeheaven.pro/m/NbPM) Episode Full

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Watch Knight Hunters Eternity (Dub) Episode 13

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Tales of Saiunkoku Episode 39

KissAnime Gab: https://gab.com/kissanimemx