September 24, 2021 07:27
Скопје

Без струја делови од Карпош, Кисела Вода, Чаир и Аеродром

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија, на 15.9.2021 година, среда, ќе останат следните корисници:

– од 9 до 14 часот корисниците од дел од улицата Ловќенска, улицата Леринска и улицата Илија Плавев (општина Карпош);

– од 9 до 14 часот корисниците од улицата Методија Митевски, булеварот Втора македонска бригада, улицата „Касарна Илинден“, ул. 1671 (општина Чаир);

– од 8.30 до 15 часот корисниците од улицата Саса 32, Пинтија (општина Кисела Вода);

– од 8.30 до 15 часот корисниците од дел од улицата 3, с. Усје (општина Кисела Вода);

– од 8.30 до 12.30 часот корисниците од улицата Ѓорѓи Капчев (општина Аеродром);

– од 11.30 до 15 часот корисниците од улицата Франклин Рузвелт зграда број 63 (општина Карпош).

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

Watch anime online for free at AnimeBee anime

Watch Future Card Buddyfight (Dub) Episode 64

Gitlab: https://gitlab.com/animeflixnl

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/gogoanimelol