Скопје

Без вода ќе бидат делови од Центар и Чаир

Поради уличен дефект од Ф-250 мм на ул.„Македонско Косовска Бригада“ бб спроти Вива Фреш во населба Чаир, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.М.К.Бригада крак 11 и касарната Илинден. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:10 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Исто така, поради изведување водоводен приклучок од Ф-150 мм на ул.„Партениј Зографски“ бр.14 во населба Центар,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од ул.„Партениј Зографски“ и потегот од улица „Ѓорги Скрижевски“ до ул.„Востаничка“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:00 часот до завршување со активностите.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

anime website DARLING in the FRANXX

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 6

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub)

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω

tải go88