January 24, 2022 21:17
Скопје

Без вода „Чаирска”, „Отокар Кершовани” и комплексот на УКИМ

Без вода денеска од 11 часот ќе бидат корисниците од улиците „Чаирска”, „Отокар Кершовани” и комплексот на Универзитетот „Св Кирил и Методиј” (УКИМ) во Скопје.

Како што соопштија од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, причината за прекинот е дефект на затворач ф-100 мм на булеварот „Гоце Делчев” 9 – Универзитет „Св. Кирил и Методиј”.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со санација на дефектот.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Komi Can’t Communicate Episode 6

online anime 4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime website 4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4anime. biz 4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)