June 28, 2022 13:37
Скопје

Без вода утре улица Московска

Прекин во водоснабдување утре од 08:30 часот ќе имаат корисниците на ул.„Московска”.

Причина за прекинот е промена на два шибера од ф. 150мм и ф. 300мм на ул.Московска бб, кај студентски дом „Гоце Делчев”, го пренесува Регионалниот центар за управување со кризи -Скопје, известувањето од ЈП Водовод и канализација.

https://tai.go88.is/

sunwin ơ việt nam game sunwin online mã otp sunwin