January 25, 2022 06:52
Скопје

Без вода утре повеќе улици на Водно

Поради реконструкција на водоводна мрежа на ул.„Тодор Александров” 38, на 28 ноември (недела), прекинатото водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Ацо Караманов”, дел од „Караорман”, „Периша Савелиќ”, „Ловќенска” -подулици 3,5,7 ,9 и дел од „Загребска”, вклучително ЈЗУ Болница Козле, претседателските вили и сите дипломатски претставништа на наведените улици, соопштија од ЈП „Водовод и Канализација”.

Како што додаваат водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch animes My Hero Academia Season 5

anime to watch AnimeFreak Black Clover

old animefreak Attack on Titan