March 9, 2021 11:26
Скопје

Без вода утре корисници од општина Карпош

Од 9 часот утре без вода ќе бидат корисници на дел од ул. „Атинска”, бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов” згради бр.72 и 74 и пунктот на Пожарна во општина Карпош, соопшти РЦУК по известување од ЈП „Водовод”.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради промена на два затворача од Ф-400мм на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов” на крстосница со бул. „8 Септември” во населба Тафталиџе и ќе трае до завршување на интервенцијата. 

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 17 (https://animefreak.ws/m/Yoa/ep-17) at AnimeFreak animefreak avatar

The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 13 at GoGoAnime gogoanime softonic